• Projekt wnętrza. Katowice. 500 plus

  Projekt:

  500 plus


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Katowice


  Kolejny dom rodzinny, gdzie przy projektowaniu trzeba mieć na względzie najmodszych mieszkańców.

  Dom w zabudowie szeregowej już na początku wymagał koniecznych wyburzeń i zmiany aranżacji najważniejszego pomieszczenia jakim jest kuchnia. Wcześniej mała z dużą spiżarnią i lodówką na środku po usunięciu ściany zyskała dużą wyspę idealną kiedy rodzina jest duża. Teraz w szafie kuchennej obok lodówki wchodzimy do spiżarni pod schodami.
  Klatka schodowa nie mogła wyglądać inaczej - czysta geometria z uwzględnieniem bezpieczeństwa najmłodszych domowników.

  Już ... już prawie można powiedzieć, że we wnętrzach króluje szarość gdyby nie łazienka :). Żywy odcień zieleni pojawia się na grzejniku TERMA.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Agencja artystyczna w Sosnowcu

  Projekt:

  Agencja artystyczna w Sosnowcu


  Typ wnętrza:

  Biura


  Lokalizacja:

  Sosnowiec

  Monochromatyczne wnętrza biurowe.

   

  To styl ukierunkowany na konkretny kolor, gdzie cała aranżacja podporządkowana jest jednej barwie, zróżnicowanej co najwyżej pod względem odcieni i nasycenia.

  Taki też kierunek obrany został przy aranżacji Agencji artystycznej w Sosnowcu.

  Połączenie bieli i czerni ma w sobie zdecydowanie jakie powinien posiadać zespół pracujący w agencji. Wykorzystanie pośrednich kolory z tej samej palety lagodzi takie połączenie. Odcienie grafitu i biele stworzą kompozycję czystą i wyrazistą, a jednocześnie wnoszącą do pomieszczenia komfortową atmosferę. Wyrazisty antracyt podkreślaja elegancki wystrój.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Warszawa. Apartament W

  Projekt:

  Apartament W


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Warszawa

  MORE
 • Projekt wnętrza. Forbach. Betonowy Forbach

  Projekt:

  Betonowy Forbach


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Forbach

  ... projektowanie za granicą ... czekamy na efekty
  MORE
 • Projekt wnętrza. Gorzów Wielkopolski. biało czarny

  Projekt:

  biało czarny


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Gorzów Wielkopolski

  Na czas prac wykończeniowo-remontowych w Gorzowie Wielkopolskim przeniosłam się do innej rzeczywistości w branży budowlanej. 

  Nie było łatwo i nie mówię o projekcie ale o jego realizacji. 


  "Twój normalny dzień zawsze black and white

  Żyjesz jak rakieta wręcz uwielbiasz start
  Mówią mostów nie pal śmiechem gasisz strach
  Ziemia twa ma inny kształt kostki wziętej z gry
  Stoisz u fortuny bram butem kopiąc drzwi ..."

  "Twój normalny dzień zawsze black and white

  Kiedy kochasz się zawsze black and white
  Kiedy pijesz coś zawsze black and white
  Twe kolory to zawsze black and white ..."


  To fragment utworu "black and white" zespołu Kombi, który w pełni oddaje charakter właścicielki i jej prywatnej przestrzeni. Pełna kontrastów, zdecydowana i niepewna, wrażliwa i nie poddająca się. Dokładnie tak jak odczuwamy czerń i biel. Biały, to kolor świeżości, niewinności i czystości, a w takim otoczeniu odpoczywamy szybciej i efektywniej. Natomiast czarny znacząco zmienił swoją symbolikę i stał się kolorem elegancji, luksusu i wyrafinowania. Czerń jest kolorem indywidualistów, których cechuje odwaga, pewność siebie i siła.

  W sumie współpraca rozpoczęła się od łazienki na piętrze. Właścicielka miała już wybrane płytki z motywem marmuru w kolorze czkanym i białym. Moim zadaniem było wkomponować je w ciekawy sposób do pomieszczenia. Nie chciałam po prostu poukładać płytek na ścianie tylko poszukać nietuzinkowego rozwiązania. Dlatego powstał pomysł podzielenia pomieszczenia na część białą i czarną. Układ jest bardzo prosty. Lewa strona od wejścia do łazienki jest czarna - czarne płytki, ciemna ceramika, czarna zabudowa nad miską wc i bidetem, czarny sufit, czarne oprawy oświetleniowe. Prawa strona jest biała - biała wanna, białe płytki, biała zabudowa meblowa z pralką, biała szafka pod umywalką. 

  Tym sposobem z tym zamysłem połączenia czerni i bieli przeszliśmy na pozostałą część domu.

  Od wejścia do domu mamy małą zapowiedź jak będą wyglądać wnętrza w całym domu. Na początek mamy szklane drzwi z delikatnymi czarnymi ramkami na tle białych ścian. Tuż za nimi w wąskim korytarzu na ścianie są panele z Orac Decor malowane na biało i lustro optycznie poszerzające wąskie przejście. W tym miejscu już widać czarne stopnie i podstopnice schodów, klatkę schodową z wyrazistą czarno-białą fototapetą, która również jest na długiej ścianie w salonie. Na całym parterze na podłodze położone zostały płytki z Tubądzina Od wejścia do salonu aż do wejścia do kuchni ciągnie się zabudowa meblowa, która jest częściowo wisząca. Nadaje to lekkości samej zabudowie ale też nie zamyka całkowicie przestrzeni między salonem i kuchnią. Wygodna sofa w kolorze jasnego beżu zachęca do wypoczynku. Jasny beż pojawia się również na obiciach krzeseł i zasłonach. Czarny okrągły stół jest rozkładany do długości 2 metrów i zamówiony został w salonie Kler. 

  Wracając do wejścia do domu wejdziemy do toalety, która jak można się domyślać jest również czarno biała. Na przeciwko wejścia stelaż miski wc zamknięty jest za czarnymi płytami, a całość ściany stanowi zabudowę meblową z pojemnymi szafkami. Z lewej ścianę wypełnia fototapeta z podobnym motywem co na klatce schodowej i w salonie. Natomiast po prawej stronie mamy dekoracyjne płytki Royal Place z Tubądzina ułożone w nierównomierny sposób.   Przy takiej ilości szafek, szafka pod umywalką była zbędna dlatego zastosowana została konsola pod umywalkę Oval. Nad umywalką lustro od Giera Design o nieregularnym, organicznym kształcie .  zdjęcia Jaga Kraupe 

  MORE
 • Projekt wnętrza. Chorzów. Biura w kamienicy w Chorzowie

  Projekt:

  Biura w kamienicy w Chorzowie


  Typ wnętrza:

  Biura


  Lokalizacja:

  Chorzów

  Projekt wnętrz kamienicy w Chorzowie z przeznaczeniem na biura.

  Budynek w którym mieszczą się biura jest zlokalizowany na terenie byłej Huty Bismarck (później Batory). Huta rozpoczęła działalność 1873 roku i przyczyniła się do rozwoju dzielnicy Hajduki W 1890 roku Rudolf Rütgers odkupił destylarnię od założyciela zakładu p. Ćmoka i otworzył fabrykę przerobu smoły węglowej, a potem zakłady koksochemiczne. Obszar przemysłowy stał się miejscem produkcji najpopularniejszych farb w Polsce.
  W tej chwili od 2010 roku na terenie byłych zakładów chemicznych mieści się Invest Park Hajduki i zajmuje około 9,5 ha zorganizowanej infrastruktury przemysłowej.

  Właściciel z wielką dbałością i szacunkiem do miejsca realizuje remont jednego z obiektów. CDN ...

  MORE
 • Projekt wnętrza. Bytom. Bytom Bolko

  Projekt:

  Bytom Bolko


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Bytom


  ... pracujemy 

  MORE
 • Projekt wnętrza. Katowice. CTL Logistics Katowice

  Projekt:

  CTL Logistics Katowice


  Typ wnętrza:

  Biura


  Lokalizacja:

  Katowice

  Koncepcje holu wejściowego do biur CTL Logistics.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Dom dla K

  Projekt:

  Dom dla K


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Sosnowiec

  Długa historia, bo prawie trzyletnia rozpoczęła się od wyburzenia stojącego na działce domu. Mimo pierwszych prób nie zdecydowaliśmy się na przebudowę. Nowy projekt powstał wspólnie z Pracownią architekta Piotra Aniśko. Milion koncepcji doprowadziły nas do tej ostatecznej.


  Wnętrza utrzymane są w stylistyce nazwanej przeze mnie "minimalizmem z dbałością o detal" . Proste bryły wzbogacone o delikatne złamanie płaszczyzny nie służą jedynie myśli estetycznej. Ważnym aspektem o który należało zadbać była akustyka, szczególnie na dużej otwartej przestrzeni strefy dziennej na parterze. Dlatego został zastosowany drewniany sufit, dwie kostki sufitu podwieszanego wydzielające strefę wypoczynkową i kuchnię. Meble kuchenne musiały wpasować się w całość swoją prostotą i jedynie złote przełamania rozbijają zwartą bryłę. Tak jak sufit tak meble kuchenne to nie tylko estetyka ale też akustyka. Czarna "kostka" skrywa wejścia do toalety, garażu i spiżarni i częściowo zawiera pozostałe meble kuchenne.

  Foto: Mateusz Kowalik www.mateusz-kowalik.com

   

  MORE
 • Projekt wnętrza. Niegowonice. Dom na Jurze

  Projekt:

  Dom na Jurze


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Niegowonice  Dom na Jurze autorzy Joanna Ochota , Janusz Ochota  Głowna i chyba jedyna trasa  od strony aglomeracji w kierunku Ogrodzieńca prowadzi przez krętą drogę przy której na skałkach znajduje się punt widokowy. W tym miejscu już co jakiś czas mijamy jurajski wapień i im dalej tym więcej takich skałek.

  Stare zabudowania w tej okolicy, budowane są częściowo lub w całości z miejscowego kamienia. Na działce przeznaczonej pod nowy dom też zastaliśmy taki z  białego kamienia.

  Projekt domu powinien wpasować się do wiejskiego charakteru. Bryła musiała idealnie pasować do otaczającego ją krajobrazu zarówno wsi jak i warunków przyrodniczych.
  Nie da się ukryć, że inspiracją były formy zabudowań wiejskich, gdzie część mieszkalna łączyła się z zabudowaniami gospodarczymi. Bryła budynku składa się z dwóch części - strefy dziennej z kuchnią i wysokim salonem oraz strefy prywatnej przechodzącej na froncie w garaż dwustanowiskowy.


  Pokoje w strefie prywatnej posiadają swoje łazienki i w każdym jest antresola. Reszta poddasza, to dodatkowy pokój na garażem i pomieszczenie przeznaczone na saunę.

  Planowane wykończenie elewacji przewiduje kamień na mniejszej i drewno na większej części budynku. Rysunki przedstawiają dwie alternatywne rozwiązania dachu ponieważ inwestorom zależało na możliwości wyjścia na zewnątrz z pomieszczenia sauny.
  MORE
 • Projekt wnętrza. Ustroń. Dom w górach

  Projekt:

  Dom w górach


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Ustroń

  Projekt domu
  MORE
 • Projekt wnętrza. Będzin. Dżungla

  Projekt:

  Dżungla


  Typ wnętrza:

  Pokoje


  Lokalizacja:

  Będzin

  Przyszły pokój dla Julka

  Dżungla dla młodego człowieka, to inny świat. Motywy roślinne pojawiają się na fototapecie, poduszkach i rolecie na oknie. Z czasem nic nie stoi na przeszkodzie żeby takich motywów było więcej. Mimo tak wyrazistym wzorom pokój nadal jest stonowany i nie przytłacza. W dzisiejszych czasach kiedy nasze dzieci bombardowane są z zewnątrz przeróżnymi bodźcami pokoje powinny być oszczędne. Małe mebelki są z polskiej fabryki, może bardzie manufaktury - MINKO. Tworzą piękne, proste rzeczy z dużym naciskiem na indywidualizowanie potrzeb każdego klienta. Można wybrać kształt, wymiary i kolorystykę.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Katowice. Ekspozycja 4 Design Days

  Projekt:

  Ekspozycja 4 Design Days


  Typ wnętrza:

  Miejsca publiczne


  Lokalizacja:

  Katowice

  Projekt ekspozycji na 4 Design Days nie miał być ani nie był gotową propozycją jak mają wyglądać wnętrza. Ideą projektu była chęć zwrócenia uwagi na kolory i ich wpływ na nasze emocje oraz nastrój jaki w nas wywołują. Czy istnieje jakiś powód dzięki któremu jesteśmy wstrzemięźliwi w ich stosowaniu? Czy boimy się ryzykować? Czy boimy się emocji? Bardzo zależało mi tworząc ekspozycję na jasnym przekazie - KOLORY mają moc. Przejście po środku miało służyć szybkiemu przeniesieniu się z jednej strefy do kolejnej żeby doświadczyć zmiany wręcz w całym ciele. Z rozmów z odwiedzającymi ekspozycję podczas wydarzenia okazało się, że tak to odczuwają. Zielony, to wyciszenie, relaks. Czerwony, to miłość, pasja i namiętność. Niebieski, to wiedza, kreatywność, a pomarańczowy energia. Chciałam zachęcić i ośmielić wszystkich do stosowania nie tylko kolorów ale głównie do odwagi w budowaniu swoich wnętrz. Wnętrz będących najlepszą scenografią naszego życia oraz spójnych z naszą osobowością.

  Eksperyment jaki urodził się w mojej głowie powiódł się chociaż nie raz miałam chwilę zwątpienia. Presja czasu, rozwiązywanie problemów na bieżąco i konsekwentne trzymanie się koncepcji oraz dostosowywanie się do producentów zajęło mnóstwo czasu. Kluczem jest cierpliwość i wiara w słuszność obranej drogi.

  Bardzo dziękuję za zaufanie, otwartość i odwagę wszystkim którzy zdecydowali się na udział w eksperymencie 🙂 ... a byli to : LAKO Górna Półka Paged Meble Elastron ACH DOM CALLA.pl IKEA RAVON STALMACH Strefa Szkła Proarte Group  Zdjęcia Fotownętrza
  MORE
 • Projekt wnętrza. Będzin. Elektryczny Będzin

  Projekt:

  Elektryczny Będzin


  Typ wnętrza:

  Biura


  Lokalizacja:

  Będzin

  Niewielki wolnostojący budynek wśród zieleni, a w nim biura firmy zajmującej się wszystkim z dziedziny automatyki, sterowania, aparatury kontrolno pomiarowej. Ogólnie szeroko pojętej elektryczności.

  Dlatego zaprojektowana specjalnie do wnętrza fototapeta jest schematem urządzenia elektrycznego. Pozostałe elementy wnętrza takie jak pojawiające się drewno, szkło i beton równoważą się i tworzą razem przytulny, domowy klimat.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Będzin. Heksagon

  Projekt:

  Heksagon


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Będzin

  Heksagon to figura geometryczna - sześciokąt.

  Symbolizuje on sześć najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. Zgodnie z filozofią Heksagonu - tylko zapewnienie równowagi pomiędzy każdym z sześciu obszarów pozwala człowiekowi osiągnąć sukces i zadowolenia z życia.

  MORE
 • Projekt wnętrza. . ICY

  Projekt:

  ICY


  Typ wnętrza:

  Produkt


  Lokalizacja:

  Kra lodowa stała się inspiracją do stożenia systemu oświeteniowego pozwaającego na swobodne, nieograniczone i nieskończone formowanie kształtu.

  Kolorowe kompozycje, paski, kropki, zdjęcia elewacji budynków, a wszystko na podłodze. Zaprojektowany system bazuje na trzech kształtach przypominających kolejno litery I , C , Y - z angieskiego : lodowaty.

  MORE
 • Projekt wnętrza. . iluzo linia

  Projekt:

  iluzo linia


  Typ wnętrza:

  Produkt


  Lokalizacja:

  Tapeta Iluzo Linia

  Inspiracją projektu tapety były mapy kartograficzne, czy mapy rozkładu temperatur, które sskładają się lini układających się w organiczne kształty.

   

  MORE
 • Projekt wnętrza. Dąbrowa Górnicza. Island

  Projekt:

  Island


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Dąbrowa Górnicza

   Koncepcji na wyspę było sporo. Była klasyczna, minimalistyczna, nieregularna bryła, na rzeźbionych słupkach ... ostateczny kształt był strzałem w dziesiątkę. Duża, bo dla dużej rodziny. Duża, bo przestrzeń strefy dziennej też jest duża. Szafki wyspy lekko unoszą się nad podłogą.

   

  MORE
 • Projekt wnętrza. Orzesze. jasne

  Projekt:

  jasne


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Orzesze

  Realizacja projektu wnetrz w Orzeszu.

  MORE
 • Projekt wnętrza. . jo dłowanie

  Projekt:

  jo dłowanie


  Typ wnętrza:

  Produkt


  Lokalizacja:

  Deska Jo Dłowanie

  Poszukiwanie nowej wartości estetycznej dla istniejącej kolekcji.

  Pomysł na deskę Barlinka nie dotyczył poszukiwania nowego koloru. Myślenie skupiło się na wzbogaceniu istniejących kolekcji o dekor, którego można używać w dowolnej ilości. Wzór nowej deski został zaczerpnięty z natury. Forma jodełki inspirowana jest nacięciami w tym kształcie jakie do niedawna były wykonywane na żywych drzewach celem pobrania żywicy. Spały żywiczarskie, to nacięcia dolnej części pnia, pozbawionej kory ułożone w jodełkę przedzielone pionowym rowkiem.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Dąbrowa Górnicza. Kasmir White

  Projekt:

  Kasmir White


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Dąbrowa Górnicza

  Zawsze przychodzi zakończyć projekt i wszystko co z nim związane. Czasami ten czas jest długi, czasami krótki. Jedno jest ważne. Każdy kto mi zaufał i dokonywał jedynie słusznych wyborów bazując na moich propozycjach jest zawsze zadowolony z efektu naszej pracy i z wnętrz jakie powstały. 

  W przypadku projektu mieszkania w Dąbrowie Górniczej był długi, głównie ze względu na opóźnienia dewelopera. Ma to swoje plusy. Byliśmy perfekcyjnie przygotowani. Wszystko było zakupione i zaplanowane dużo przed czasem.

  Początki projektu opisałam w poście - kashmir-white-czyli-poprawiamy 

  Nie za duże mieszkanie zawsze potrzebuje konsekwencji w budowaniu estetyki. Na podłodze w całym mieszkaniu mamy tytułowy kamień "kashmir white" od którego wszystko się zaczęło. Właściciele byli pewni, że to jedyny element wnętrza którego wyboru są pewni. Do kolorystyki kamienia dobrane zostały pozostałe elementy we wnętrzu. Białe ściany, odcienie szarości , brudny miętowy, odcienie zieleni i miedź , to główne motywy we wnętrzu.

  Wchodząc do mieszkania pierwsze co widzimy, to drzwi przesuwane ze szkłem ryflowanym w złotej ramie. Nie było łatwo połączyć tylu wymagań w jednych drzwiach. Miały być przesuwane chowane do kasety, która umożliwia jednocześnie montaż drzwi do szafy tuż obok. Udało się i drzwi wykonała firma Prestige z Katowic, która sprostała wszystkim wytycznym. Długa ściana ciągnąca się przez całe mieszkanie z drzwiami, kolejno do pokoju, łazienki i sypialni nie mogła być poszatkowana i dlatego ściana i drzwi mają takie same wykończenie. Na całości położona jest tapeta Vinplex z delikatnym ryflowaniem w białym kolorze. Takie zabiegi powodują, że pomieszczenia wydają się większe. Krótszą ścianę z drzwiami do toalety w całości wypełniają lustra i dlatego wąski korytarz jest bardziej przestrzenny. 

  W łazience mamy połączenie wielkoformatowych płytek White Opal w malowniczej odsłonie, gdzie dominują odcienie bieli i szarości z małymi płytkami w kolorze brudnej, jasnej zieleni. Miętowy pojawia się w kabinie prysznicowej na ścianach, suficie i sztukaterii, która opasa całą łazienkę i tylko w granicach kabiny ma inny kolor. Kolor mebli łazienkowych tych wiszących i szafki pod umywalką został dobrany do płytek w kabinie. 

  W toalecie mamy minimalną ilość płytek, bo tylko na podłodze i na obudowie stelaża miski wc. Miejsce za kotarą skrywa sprzęty techniczne takie jak piecyk, bojler i zmiękczacz wody. Kotara w połączeniu z malowanymi ścianami i stolikiem pod umywalką z odzysku robi elegancki anturaż. 

  Kuchnia, to znowu połączenie bieli, miedzi i brudnego miętowego. Na krótkiej ścianie umieszczona jest biała głęboka, biała szafa z lodówką. Białe są również szafki wiszące z miedzianym pasem w miejscu okapu. Pozostałe fronty szafek stojących i słupka przy wejściu mają kolor mięty uzupełnione o miedziane uchwyty z delikatną ramką. Lewa strona blatu roboczego doświetlona jest oprawami Aqform w suficie podwieszanym, a całość kończą białe lamele. 

  W salonie klienci nalegali na umieszczenie swoich mebli retro. Tak tez zrobiliśmy, bo klientów potrzeby są bardzo ważne wręcz najważniejsze. Miałam wielkie obawy ale ostateczny efekt mnie zaskoczył. 

  MORE
 • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Kolorowy ptak

  Projekt:

  Kolorowy ptak


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Sosnowiec

  Remont mieszkania w kamienicy dla wybitnie kolorowej osobowości.

  Projekt wnętrza obejmował dwie łazienki oraz bardzo długi i wąski korytarz. Przez zabiegi estetyczne ale też funkcjonalne udało się zmienić proporcje korytarza. Został podzielony na dwie strefy - wejściową i prywatną, gdzie znajdują się wejścia do pokoi. Podział stał się wyraźny przez umieszczenie na środku szafy o nieregularnym kształcie. Zmianie proporcji pomieszczenia posłużył również czarny kolor który pojawił się na suficie. W części wejściowej wysoki korytarz zapełniają lampy polskiego producenta - Nowodvorski Lighting.

  Część wejściowa korytarza jest uporządkowana i stanowi połączenie galerii oraz elementów niezbędnych jak lustro i szafka na buty. Część prywatna ma inny charakter. Współistnienie w niej starej rodowej szafy, półek o nieregularnym ustawieniu, kolorowej zasłony za którą kryje się kolejna szafa nie razi tylko w pełni oddaje temperament właścicielki mieszkania.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Poznań. kolory ziemi

  Projekt:

  kolory ziemi


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Poznań

   

  Projekt wnętrz domu w Poznaniu. 

  Była jedyna i ostateczna koncepcja wnętrz z niewielkimi, kosmetycznymi zmianami. Dla osób zajmujących się zawodowo dziką i miejską zielenią nie mogłam wybrać innej kolorystyki. Przykład współpracy przy której nastąpiło trudne do wyjaśnienia porozumienie nie wymagające zbyt wielu słów. Przy wyborach materiałów do wykończenia wnętrz niezbędne z zarazem bardzo pomocne są próbki i wzorniki które zestawione razem ułatwiają decyzję. Obowiązkowo pojawił się wzór jodełki tylko pozostawał wybór materiału, czy deska trójwarstwowa, panele, czy płytki. Jednak ostatecznie położony został coraz bardziej popularny winyl - ParquetVinyl Lamett. Mamy fronty meblowe w nieoczywistym szaro-beżowym kolorze i marmur Grigia Pietra który sprawia niezwykle autentyczne wrażenie na dużych powierzchniach. Czarny kolor pojawia się w dodatkach, który jak to czarny dodaje elegancji całości.

  W mniejszej króluje jeden wzór płytki z fabryki Tubądzin przeplatanej paskami luster. Jest przykładem małego pomieszczenia w którym nie musimy używać jedynie jasnych barw. Z miedzianymi ścianami kontrastują białe baterie i ceramika. W takich małych pomieszczeniach nie ma potrzeby przesadzać. Ma być prosto i funkcjonalnie

  Większa łazienka, to połączenie płytek układanych w jodełkę i szarego lastryko. Czarne baterie, czarna rama szafki i czarne profile kabiny dodają elegancji i wyrazistości. Szare płytki, to nowa odsłona lastryko, które w tej chwili wraca do łask i pojawia się różnych odsłonach. Zdecydowanie płytki drewnopodobne wprowadzają ciepły, przytulny klimat. Muszę powiedzieć, że nie mogę się napatrzeć jak to pięknie wyszło, a była jedna i jedyna koncepcja. Za każdym razem kiedy klient zatwierdza projekt już na stracie jest to wspaniałe uczucie ale też duże zaufanie, że to co urodziło się w mojej głowie jest słuszne

  MORE
 • Projekt wnętrza. Dąbrowa Górnicza. lastryko

  Projekt:

  lastryko


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Dąbrowa Górnicza

  To jest grubszy remont, a właściwie totalna demolka w mieszkaniu w Dąbrowie Górniczej. Z trzech pokoi trzeba było zrobić cztery, zorganizować więcej miejsca do przechowywania.
  Bardzo szybko zabrałam się za rozrysowanie nowego układu funkcjonalnego, ponieważ duży niewykorzystany przedpokój nie dawał mi spokoju. Duża szafa na środku przedpokoju podzieliła go na strefę wejściową i część mieszkalną dzięki czemu wchodzący nie zagląda do salonu, co stanowiło duży dyskomfort dla mieszkańców. We wcześniejszym układzie mimo dużej powierzchni pomieszczenia nie było miejsca na dużą, pojemną szafę. Teraz jest !

  Płytki jakie wybraliśmy do wszystkich pomieszczeń, gdzie są niezbędne, to lastryko w nowej odsłonie. Białe tło z kolorowymi "kamyczkami" płytek są równocześnie delikatne i wyraziste.
  Będę się powtarzać ale już nie mogę się doczekać końca prac wykończeniowych.
  MORE
 • Projekt wnętrza. Bytom. Lodołamacze

  Projekt:

  Lodołamacze


  Typ wnętrza:

  Miejsca publiczne


  Lokalizacja:

  Bytom

  Wnioskuję po długich kolejkach, że lodziarni nigdy za wiele.

  Lodziarnie rosną jak grzyby po deszczu. Projekt Lodołamaczy powstał w ekspresowym tempie. Majówka na rynku w Bytomiu upłynęła pod znakiem przepysznych i codziennie świeżych lodów.

  Kolor miętowy nasuwa się automatycznie kiedy myślimy o pomieszczeniu w których chcemy się ochłodzić i orzeźwić. W lokalu dominują trzy kolory : biały, miętowy i antracytowy. W przestrzeni, gdzie dostęp światła dziennego jest najmniejszy jest strefa miętowego. Pas bieli dominuje na środku, a antracyt przy witrynie. Ogromne okno, to żywy obraz głównego rynku w Bytomiu.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Małe biuro w Sosnowcu

  Projekt:

  Małe biuro w Sosnowcu


  Typ wnętrza:

  Biura


  Lokalizacja:

  Sosnowiec

  W jednej z kamienic w centrum Sosnowca małe biuro wymagało gruntownej przebudowy.

  Współczesne przestrzenie biurowe nie są już nudnymi pomieszczeniami z głównym meblem - biurkiem. W wypadku mojej nowej realizacji też tak jest. Agencja artystyczna mieszcząca się w tym małym biurze potrzebowała otoczenia napędzającego do twórczego działania. Wcześniej były tu trzy niewielkie, długie i wąskie pomieszczenia. Burzenie ścian było główną zmianą. Jedna przestrzeń dzieli się teraz na strefy. Aneks kuchenny, miejsce pracy pracowników, biurko szefa za ścianką i miejsce wspólne(stół konferencyjny i do spożywania posiłków).
  Duży blat przy którym pracują trzy osoby został specjalnie zaprojektowany do tej przestrzeni i wykonany na zamówienie. Zebranie trzech biurek w jeden duży blat z przegrodami zapewniającymi intymność pracy zaoszczędził miejsce i dzięki temu staną długi stół o szerokim przeznaczeniu. Jak wiadomo praca jest wydajniejsza jeżeli wypoczynek i relaks jest odpowiednio zapewniony.
  W kolorystkę wnętrza wpisuje się oświetlenie od polskiego producenta - LAKO

  Od niedawna biuro przeksztalciło się w studio kuchenne. Drobne korekty zabudowy kuchennej i nowa,mobilna wyspa z zastosowaniem takich samych materiałów jakie zostały uzyte przy istniejącym aneksie kuchennym. 

   

  MORE
 • Projekt wnętrza. Będzin. Marynarskie marzenia - Będzin

  Projekt:

  Marynarskie marzenia - Będzin


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Będzin

  Długa ale owocna współpraca. Marynarskie marzenia zostały spełnione. Jednym z nich było akwarium, które wypełniło miejsce po dawnych drzwiach. Kluczowy wybór dotyczył podłogi gdzie na całym parterze jest laminowana z Quick Stepa "Ręcznie tkany materiał". W toalecie też nie jest "normalnie". Na podłodze jedna z kolekcji firmy Parador - Letters Black. Wzory jakie proponują są odważne i pomysłowe.

  Kolorowe kompozycje, paski, kropki, zdjęcia elewacji budynków, a wszystko na podłodze. Ostatnie decyzje dotyczyły mebli i tutaj też wybór padł na solidnych producentów. Paged polska firma działająca i jako nieliczna produkująca meble gięte od ponad stu trzydziestu lat. Hookery o eleganckim kształcie, to firma TON. Każdy model krzesła tego czeskiego producenta, to prostota w najlepszym wydaniu.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Orzesze. metamorfoza Orzesze

  Projekt:

  metamorfoza Orzesze


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Orzesze

  Dostałam na maila zdjęcia wnętrz domu w Orzeszu z prośbą o pomoc w przearanżowaniu części dziennej. Tak? Ładna kuchnia, ładna podłoga, ładna zabudowa telewizora i wnęki, porządne oświetlenie ... ale rzeczywiście brakuje pomysłu na całość. 

  Jak pięknie wyraziła się właścicielka po przeprowadzeniu zmian "Nareszcie czuje, że to jest moje". Zgadzam się na tyle co poznałam właścicielkę domu teraz wnętrza w pełni z nią korespondują - są eleganckie, z pomysłem i konsekwencją.

  Bardzo dobrze wspominam współpracę, która zawsze powinna opierać się na jasno sprecyzowanych oczekiwaniach i na dobrej komunikacji. 

  Owszem na początku właścicielka miała takie pomysły jak zmiana wszystkiego ale po co jak coś jest dobre i jest dobry pomysł na podrasowanie oraz podbicie tego co już jest.

  Dlatego podążając za kolorystyką kuchni oparłam się na kolorze czarnym, białym i kolorze drewna w niekoniecznie drewnianej odsłonie. Jednym słowem skupić się na tym co jest i ciągnąć to dalej. Zmiany jakie zostały wprowadzone, to zmiana usytuowania narożnika tak żeby dłuższa jego cześć była na wprost telewizora i okien. Narożnik musiał być duży aby zbudować przytulność. Część na przeciwko telewizora jest dłuższa od ściany za nią i dlatego ściana została uzupełniona o ażurową ściankę. Sofa z firmy Absynth i krzesła z firmy B&B Italia idealnie współgrają po przez podobne pikowanie i podobny kolor skóry.  Dobrej jakości oświetlenie musieliśmy wymienić ponieważ zintegrowane źródła światła miały bardzo zimne światło - 4000K. Została wymieniana lampa nad częścią wypoczynkową, nad stołem i część opraw natynkowych. Dwa kinkiety na ścianie zostały zastąpione paskiem led ukrytym w czarnej maskownicy okalającej pomieszczenie. Prócz maskownicy jest kompozycja trzech opraw ozdobnych w kształcie kół w kolorze złotym. Najważniejszym zabiegiem powodującym wrażenie przytulności jest wykończenie przestrzeni nad częścią wypoczynkową czarną tapetą z delikatnym ryflowaniem. Cieszę się, że właścicielka miała zaufanie do mnie, że to jest najlepsze rozwiązanie. 

  W domu zmieniliśmy pralnię, wiatrołap, odrobinę sypialnię, w garażu powstała siłownia, a pokój dla dziecka najbardziej mnie zadziwił po zmianach.

  Zrobił się większy ... oooo ... Jednak jestem od cudów. 

  Chciałam zaprojektować pokój dla małego dziecka, taki pokój którego nie trzeba będzie długo zmieniać. Kiedyś zabawki na półkach zastąpią książki. Jest tez przewidziane miejsce na biurko, a łóżko z podestem długo będzie spełniać swoją rolę. Zaskakujące jest wrażenie, że pokój po zmianach wydaje się większy i nie jest to tylko moje odczucie ale też właścicieli. Przy wejściu umieściłam szafę z pełnymi frontami. Z boku półki z oświetleniem i niebieskim tyłem. 

  W garażu istniejąca podłoga została przykryta gumową wykładziną w płytkach, a płytki na ścianach zostały pomalowane na czarno. Ściana nad płytkami obłożona lustrami do betonowego sufitu. Lustra pojawiają się również na frontach szafy w głębi pomieszczenia.

  Zapraszam nie tylko po projekty wnętrza ale również w wówczas kiedy wnętrze potrzebuje dopieszczenia.

  Zdjęcia : Aleksandra Łysiuk Fotownętrza 

  MORE
 • Projekt wnętrza. Dąbrowa Górnicza. miedziany

  Projekt:

  miedziany


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Dąbrowa Górnicza

  Pierwszy, roboczo nazwany "Męska jaskinia" pełny jest wyrazistych kontrastów. Z wielką obawą ale właściciel dał się namówić na antracytowy sufit, listwy przypodłogowe i listwy przyścienne w tym kolorze. We wnętrzach króluje ciepłe drewno w nieoczywistym miodowym odcieniu. Biało czarno szarym wnętrzom oryginalności i szlachetności dodaje miedź i właśnie drewno. Na szczęście miedź w rożnach odsłonach jest modna dlatego mamy na rynku mnóstwo nowych produktów, dodatków i materiałów.
  Jesteśmy w trakcie ostatecznego wyboru blatu do łazienki, gdzie płytki miedziane wyglądają prawie identycznie jak nowy wzór blatów Pfleiderer.
  MORE
 • Projekt wnętrza. Sosnowiec. mieszkanie do wynajęcia

  Projekt:

  mieszkanie do wynajęcia


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Sosnowiec

  Mieszkanie do wynajęcia w Ssosnowcu

  MORE
 • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Mint

  Projekt:

  Mint


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Sosnowiec

  miętowy ... miętowe ...miętowa

  Punktem wyjścia były płytki w kolorze miętowym o niepopularnym kształcie i formacie.

  Uzyskanie ceglanej ściany w takim kolorze nie jest trudne. Wystarczy pomalować płytki ceglane.

  Kolor miętowy nasuwa się automatycznie kiedy myślimy o pomieszczeniu w których chcemy się ochłodzić i orzeźwić. Na poddaszu wypełnionym światłem słonecznym możliwe, że będzie to niezbędne.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Będzin. mollis

  Projekt:

  mollis


  Typ wnętrza:

  Pokoje


  Lokalizacja:

  Będzin

  Bardzo często klienci dla których robiłam projekty wracają po jakimś czasie. Zmienia się ich życia i potrzeby, pojawiają się nowi członkowie rodziny. Tak się stało w tym przypadku. Zmieniliśmy przeznaczenie dwóch pokoi w domu jednorodzinnym. Zatem mamy elegancką sypialnię i "dżunglowy" pokój dla chłopca. W sypialni cała ściana za łóżkiem została wyłożona panelami tapicerowanymi polskiego producenta. Mollis, bo tak się nazywają z łaciny oznacza miękki, delikatny, giętki, łagodny. Tak naprawdę przymiotniki określające panele określają równocześnie wszystko co powinna posiadać sypialnia. Chcemy wypoczywać w miękkim i delikatnym otoczeniu dlatego identyczny materiał co panele pojawia się również w postaci dużej zasłony. Konsekwentnie w pokoju panuje beżowo - czarna kolorystyka. Czarny kojarzony jest z rzeczami ekskluzywnymi jednak przeważnie potrzebuje towarzystwa innych barw. Bez nich jest zbyt mroczny i przygnębiający. Dlatego drugim kolorem jest ciepły beżowy, który jest kolorem spokojnym, wprawiającym w dobry nastrój, relaksującym. Duet czarnego i beżowego jak dla mnie tworzy stylową przestrzeń.
  MORE
 • Projekt wnętrza. Katowice. nowe tysiąclecie

  Projekt:

  nowe tysiąclecie


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Katowice

  ... szukamy ...
  MORE
 • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Oskarowe lokum

  Projekt:

  Oskarowe lokum


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Sosnowiec

  Małe mieszkania, to prawdziwe wyzwanie projektowe

  MORE
 • Projekt wnętrza. . Patchworkowa metamorfoza

  Projekt:

  Patchworkowa metamorfoza


  Typ wnętrza:

  Pokoje


  Lokalizacja:

  Wbrew pozorom metamorfozy, czyli drobne zmiany nie są szybkie.

  Pokój dzienny przed zmianami nie posiadał dostatecznie dobrego oświetlenia, dużego stołu, wygodnego miejsca do wypoczynku. Okrągłe stoły zawsze dobrze wpisują się w trudną i małą przestrzeń. W tym wypadku też. Biały stół dopełniają kolorowe krzesła, które wybrali właściciele. Tuż przy kuchni przebiega komunikacja, czyli przejście między korytarzem, a sypialnią i dlatego drzwi skrzydłowe zostały zamienione na przesuwane chowane do kasety. Motyw z krzeseł pojawia się jeszcze na fototapecie, którą skrzętnie przygotowała firma Double Room.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Ustroń. Perspektywa Golden Gate - Ustroń

  Projekt:

  Perspektywa Golden Gate - Ustroń


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Ustroń

  Wzajemne zaufanie, udana współpraca architekta z inwestorem i można uzyskać taki efekt jak w mieszkaniu w Ustroniu.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Zabrze. Pierwsze mieszkanie Zabrze

  Projekt:

  Pierwsze mieszkanie Zabrze


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Zabrze

  Pierwsze własne lokum zawsze jest dużym wydarzeniem. Pierwszy raz podejmujemy samodzielne decyzje.

  Pierwszą rzeczą jaką widzimy tuż po przekroczeniu progu mieszkania, to wzorzysta ściana z ukrytymi drzwiami do niewielkiej garderoby. Patchworkowy motyw pojawia się nie tylko w korytarzu ale też w łazience.

  Duże kafle wypełnią podłogę oraz jedną ścianę i stanowią jedyną ale wyrazistą ozdobę. Miejsce do przechowywania w tym pomieszczeniu jest gwarantem porządku i tutaj mamy długą szafkę pod umywalką oraz wysoką szafę z ukrytą pralką. Dokładne rozplanowanie kuchni pozwoliło pomieścić wszystkie niezbędne sprzęty ale też estetycznie i pozornie zamknąć pomieszczenie wiszącą wyspą ciągnącą się wzdłuż całej ściany. W części dziennej pojawiają się wyraźne żółte akcenty.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Pizzeria w Sosnowcu

  Projekt:

  Pizzeria w Sosnowcu


  Typ wnętrza:

  Miejsca publiczne


  Lokalizacja:

  Sosnowiec

  Trudnego dobrego początki.

   Efekt końcowy jest wypadkową oczekiwań właścicieli oraz zaufania co do moich pomysłów. Podobno największym powodzeniem cieszą się loże, które we wnętrzu stanowią wyraźny akcent kolorystyczny.
  Stoliki pod okami z założenia mają się dostosowywać do zapotrzebowania na miejsca przy stoliku. Z tego też powodu ażurowe przysłony są ruchome i poruszają się wzdłuż sufitu podwieszanego. We wnętrzu króluje beż ocieplający antracytowe sufity i ciemne baty stołów. Złote akcenty pojawiające się w dodatkach i lampach.
  Najwięcej złotego jest w przejściu do toalet, które swoją drogą też zostały poprawione.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Pod Aniołem

  Projekt:

  Pod Aniołem


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Sosnowiec

  POD ANIOŁEM

   

  Przychodzi Pani do architekta i mówi, że uwielbia otaczać się anionami. Architekt, który potrafi słuchać, nastawiony jest na spełnianie oczekiwań i projektuje nie tyko wnętrza ale też nastrój. Robi wszystko, żeby ten anielski nastrój zbudować wybierając kolorystykę, materiały i odpowiednie rozwiązania estetyczne. Anielskie wnętrze musiało być klasyczne z odrobiną nowoczesnych rozwiązań. Dlatego w łazience oprócz płytek jest szyba z nadrukiem.
  Nadruk, to fragment fresku autorstwa Sandro Botticellego Zwiastowanie, 1481, z loggi w Ospedale San Martino alla Scala, Florencja, Uffizi. Powstał jako ochrona i podziękowanie za wygaśnięcie epidemii.
  MORE
 • Projekt wnętrza. Mikołów. Przygoda w Mikołowie

  Projekt:

  Przygoda w Mikołowie


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Mikołów

  Projekt wnętrza obejmował aranżację kuchni, dwóch łazienek, klatki schodowej oraz drobne porady dotyczące salonu.

  Pierwszy projekt kuchni właściwie bez zastrzeżeń został zaakceptowany. Ideane są kuchnie otwarte ale też częściowo zamknięte. Tak też jest w tym wypadku. Ażurowa ścinka i wyższy barek zasaniają baty robocze od strony saonu i aneksu jadanianego. Łazienka na piętrze wykończona jednolitymi pytkami, a w pomieszczeniu jedyny kontrast wprowadzają szafki i lampy w żółtym kolorze.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Warszawa. Quantum

  Projekt:

  Quantum


  Typ wnętrza:

  Miejsca publiczne


  Lokalizacja:

  Warszawa

  Strefa Quantum to przestrzeń, w której łączą się historie, potencjał i moc medytacji, aby spełniały się intencje.

   

   W odpowiedniej chwili, w odpowiednim czasie i w odpowiedniej ja przyszło mi zaprojektować przestrzeń Quantum. Jestem pewna, że jeszcze chwilę wcześniej nie byłoby to możliwe. Żeby coś zaprojektować trzeba to rozumieć. Jestem bardzo poekscytowana faktem, że prace zostały ukończone, a ja mogę pokazać już zdjęcia z realizacji.

  Wnętrza są proste z niezliczoną symboliką. W miejscu, gdzie mamy zatroszczyć się o swojego ducha nie można zastosować elementów które będą budzić złe skojarzenia. Z wielką uważnością myślałam nad każdym z nich. Moje pytania co do wnętrza głównie dotyczyły nastroju i jak ma się czuć człowiek, który będzie odwiedzał to miejsce.

  Przekraczając próg zobaczymy motywy jakie powtarzają się w pozostałych pomieszczeniach. Drewno, miedź, miedziane lustra, rośliny, mandala na suficie. Lustra jak wiadomo powiększają przestrzeń, potęgują światło naturalne i sztuczne. Dlatego też pojawiły się na całej ścianie wąskiego przedpokoju. Nie czujemy, że to lustro jedynie odczuwamy dużą przestrzeń. Lustro symbolizuje przeznaczenie, objawienie, samowiedzę, wiedzę , prawdę i samorealizację. Czyli wszystko to po co tutaj przychodzimy. W tym przypadku nie jest klasycznym lustrem, a ma odcień miedzi. Szlachetna miedź symbolizuje życie wieczne. Możliwe, że takie skojarzenia mają swój początek w starożytności. Miedziane rury do transportu wody były zastosowane już w starożytnym Egipcie około 2750 roku p.n.e. W korytarzu nie może ujść uwadze mandala umiejscowiona na suficie. W pokojach również pojawiają się wydruki mandali. Dlaczego na suficie ? ... bo tutaj częściej niż zwykle będzie można kierować wzrok właśnie tam. Mandala to skomplikowane wzory rozchodzące się koncentrycznie które od wieków stanowiły symbol kosmicznej harmonii i duchowego centrum. Były i są używane w rytuałach medytacji oraz jako narzędzie do duchowego rozwoju. Na motywie mandali pojawia się kolor błękitny jako firmament tej przestrzeni, podobnie jak ziemski firmament, czyli niebo. Dlatego tez błękit jest symbolem nieba, a że w starożytności uważano, że sklepienie niebieskie jest nieruchome błękit jest też symbolem trwania, stałości i wierności. 

  We wszystkich pomieszczeniach na podłodze jest świeżo ułożona w jodełkę deska. Drewno jest jednym z tych materiałów które w ciągle zmieniającym się świecie jest niezmienne. Tak jak wszystkie materiały, które dała nam natura. Wyrazisty, ponadczasowy materiał reguluje wilgotność, znacząco wpływa na akustykę i izoluje od hałasu. Hałas w tym miejscu nie jest wskazany. Raczej cisza, koncentracja i intymne rozmowy. Z reguły ciągniemy do naturalnych materiałów ponieważ dają nam ukojenie, relaks i poczucie równowagi. Naturalne materiały w tym drewno mają wartości sensoryczne, bo uruchamiają nasze zmysły takie jak dotyk, zapach i wzrok. Motyw drzewa pojawia się w wielu religiach jako centralny punkt i budzi skojarzenia z życiem i zmartwychwstaniem. Ze względu na jego roczny cykl wegetacji naturalnie budzą skojarzenia z wiecznym odradzaniem się, co też my możemy robić. Odradzać się po przykrych doświadczeniach. 

  Na wydrukach mandali przez przypadek, nie zamierzenie pojawiły się delikatne plamy koloru różowego. Chociaż pragnę zaznaczyć, że przypadki nie istnieją i tak widocznie miało być. I jakie moje zdziwienie, bo kolor różowy symbolizuje sympatie i wdzięczność, a wdzięczność za to co mamy i co nam się przydarza jest kluczem do wszystkiego. Pojawia się subtelnie i delikatnie ledwo zauważanie i taki jest też ten kolor - subtelny i delikatny. 

  Największe pomieszczenie jest najbardziej ascetyczne i jest przeznaczone na terapię, medytację kilkuosobową oraz inne działania grupowe.  Nie ma w nim mebli dlatego mając na względzie akustykę i chęć wyciszenia pomieszczenia na ścianach są duże panele tapicerowane. Bez nich i bez jakichkolwiek przedmiotów byłby za duży pogłos co utrudniałoby skupienie się na sobie. 

  Przestrzeń Quantum powstała na rzucie mieszkania z lat 50 - tych, gdzie nie ma strefy dziennej i prywatnej tak jak teraz wygląda większość mieszkań. Trzy pokoje, łazienka, toaleta długi i wąski przedpokój i kuchnia jako osobne pomieszczenie. Zważywszy na przeznaczenie tej przestrzeni, to akurat dobrze, że kuchnia jest wydzielona. Jest to miejsce przeznaczone dla terapeutów. Minimalna ilość mebli jakie są niezbędne do przygotowania i przechowywania posiłków oraz stół dla czterech osób. Wokół okna opaska z miedzianego lustra, gdzie doświadczamy kwantowości - nieskończone odbicia jak światy równoległe. Nad stołem kratownica z roślinami powoduje, że czujemy się jak w ogrodowej altanie. Idealne tło do luźnych rozmów i delektowania się kawą. 

  W łazience, gdzie odbywa się terapia w wodzie można poczuć się jak w innym świecie, może w innym kraju. Pomysł był pierwszy i bardzo prosty. Mikrocement oraz tynk na ścianach i podłodze, dwie zaokrąglone wnęki z lustrami, wiklinowe  lampy, trochę drewnianych elementów, które budują klimat we wnętrzu. 

  Wszystkie zabiegi, kolory i detale służą do zbudowania wnętrz które łagodzą, uspokajają, wyciszają. Tylko spokojny umysł podejmuje najwłaściwsze decyzje i podąża w najlepszym kierunku dla siebie. Dlatego szukanie spokoju powinno być naszym nadrzędnym celem. Szukanie go w sobie ale jak to jest trudne, to szukanie go w swoim otoczeniu. Jak trudno Ci odzyskać spokój szukaj takiego otoczenia lub zaprojektuj go ze mną :) 

  MORE
 • Projekt wnętrza. Reims. Reims

  Projekt:

  Reims


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Reims

  We wnętrzach panuje naturalność, umiar i prostota. Wśród bieli, beżów i brązów będą wiekowe meble z którymi właściciele przeprowadzają się z miejsca na miejsce. 

  Wcześniej szukałam dla nich miejsca w domu w Katowicach, a teraz pod Reims. 

  Wszystkie produkty ale też takie rzeczy jak meble pod wymiar zamawiamy w Polsce. 
  MORE
 • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Restauracja japońsko-włoska Gemelli Futago - Sosnowiec

  Projekt:

  Restauracja japońsko-włoska Gemelli Futago - Sosnowiec


  Typ wnętrza:

  Miejsca publiczne


  Lokalizacja:

  Sosnowiec

  Właściciel lokalu wpadł na odważny pomysł połączenia dwóch tak odmiennych kuchni - japońskiej i włoskiej. Z takiej koncepcji powstała restauracja Gemelli Pizza Cafe i Futago Sushi.

  MORE
 • Projekt wnętrza. . Salon SPA

  Projekt:

  Salon SPA


  Typ wnętrza:

  Miejsca publiczne


  Lokalizacja:

  MORE
 • Projekt wnętrza. Dąbrowa Górnicza. Siedlisko

  Projekt:

  Siedlisko


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Dąbrowa Górnicza

  Słowo siedlisko kojarzy mi się z urokliwym miejscem, cichą przystanią, ciepłym gniazdkiem, i gościnnymi progami innym z siedliskiem np. zarazków. Siedliskiem jest także działka, na której znajduje się wyłącznie budynek mieszkalny. Lokalizacja siedliska na działce rolnej to najprostszy sposób na budowlane wykorzystanie gruntu rolnego.
  Wracając do projektu wnętrz właśnie takie budzi skojarzenia. Jasne odcienie drewna pojawiają się na ramach okiennych i płytkach drewnopodobnych układanych w jodełkę lub duże heksagony. 

  MORE
 • Projekt wnętrza. Bytom. Śląski loft

  Projekt:

  Śląski loft


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Bytom

  Przepiękne wnętrza pofabrycznych hal i magazynów mają niewiarygodny potencjał. Wystarczy wprowadzać nowoczesność z poszanowaniem historii i zastałego stanu. Tak pożądana w polskich wnętrzach cegła i beton tam już są i wystarczy delikatnie oczyścić lub nawet nie.
  MORE
 • Projekt wnętrza. Katowice. Słonecznikowa - Katowice

  Projekt:

  Słonecznikowa - Katowice


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Katowice

  Słoneczna ulica, słoneczni właściciele ... zdjęcia domu w Katowicach.

  Mając trójkę dzieci trudno utrzymać porządek i dlatego w tym domu panuje oszczędność w kolorystyce i dodatkach.

  Konsekwentnie pojawia się biały z akcentami czerwonego koloru. Najważniejsze były rozwiązania funkcjonalne. Zorganizowanie dużej ilości miejsca do przechowywania było głównym priorytetem.

  Poddasze jest jednocześnie pokojem rodzinnym jak i wielkim schowkiem. Mieści się tutaj duża szafa oraz mniejsze szafki pod skosami dachu.  Jeden z frontów szafy, to drzwi przesuwane gdzie schodzimy w dół.

  Najmniejszy pokój i najmniej ustawny musiał pomieścić jeszcze schody na poddasze. Przestrzeń zabrana z pokoju przez schody jest wielofunkcyjna i mobilna. Miejsce pod schodami wykorzystane zostało na szafki i łóżko, które można w zależności od potrzeb wsuwać lub wysuwać. Podobnie jest z trzema pierwszymi stopniami, które możemy wsunąć pod spocznik żeby nie zabierały miejsca na środku pokoju. Balustrada przy schodach na piętro ze względów bezpieczeństwa ale też estetycznych jest pełną drewnianą płytą. Kolejnymi pomieszczeniami gdzie przechowywanie stanowi ważny aspekt ale zostało zgrabnie wkomponowane jest kuchnia z korytarzem i łazienki. Między kuchnią i korytarzem nie została postawiona pełna ścina dzięki czemu szafa jest głęboka, a tylna płyta od strony kuchni jest magnesowa.

  Idealne miejsce na rysunki dzieci, przepisy i ważne wiadomości.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Będzin. soft loft

  Projekt:

  soft loft


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Będzin

  Projekt wnętrz mieszkania w stylu soft loft.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Sosnowiec. Szalone Nożyczki

  Projekt:

  Szalone Nożyczki


  Typ wnętrza:

  Miejsca publiczne


  Lokalizacja:

  Sosnowiec

  MORE
 • Projekt wnętrza. Gorzów Wielkopolski. szaro

  Projekt:

  szaro


  Typ wnętrza:

  Mieszkania


  Lokalizacja:

  Gorzów Wielkopolski

  Projekt wnętrz mieszkania w Gorzowie Wielkopolskim.

  MORE
 • Projekt wnętrza. . tapeta elektra

  Projekt:

  tapeta elektra


  Typ wnętrza:

  Produkt


  Lokalizacja:

  Niewielki wolnostojący budynek wśród zieleni, a w nim biura firmy zajmującej się wszystkim z dziedziny automatyki, sterowania, aparatury kontrolno pomiarowej. Ogólnie szeroko pojętej elektryczności.
  Dlatego zaprojektowana specjalnie do wnętrza fototapeta jest schematem urządzenia elektrycznego. Takie tapety tworzę sama jeżeli nie uda mi się znaleźć czegoś dokładnie oddającego moje wyobrażenia. Mimo, że mamy do dyspozycji niezliczoną ilość gotowych fototapet tak jak w tym przypadku indywidualny wzór jest odpowiedniejszy. Pozostałe elementy wnętrza takie jak pojawiające się drewno, szkło i beton równoważą się i tworzą razem przytulny, domowy klimat.
  MORE
 • Projekt wnętrza. Mikołów. wakacje w Mikołowie

  Projekt:

  wakacje w Mikołowie


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Mikołów

  WAKACJE W MIKOŁOWIE


  Jasno sprecyzowane oczekiwania klientów zawsze są idealnym punktem wyjścia. W tym wypadku wystarczyło jedno zdanie "Chcielibyśmy czuć się w domu jak na wakacjach".


  Pomysł przeniesienia śródziemnomorskich klimatów na Śląsk było wyzwaniem. Głównym i mocnym akcentem kolorystycznym są wzorzyste hiszpańskie płytki. Otwarta kuchnia jest częściowo przysłonięta przez ażurowy blat i drabinkę na przyprawy. Zabudowa kuchenna przechodzi w ławę jako dodatkowe miejsce przy stole.  Natomiast wysoka zabudowa z lodówką, to plama granatowego, czy raczej błękitu pruskiego z drzwiami z ukrytą ościeżnicą. W sercu domu różne odcienie niebieskiego przeplatają się żeby w części holu i klatki schodowej zanikać. Pojemna szafa w holu ma wnęki wypełnione lustrami dzięki czemu nie jest ciężka wizualnie. Otwierając drzwi granatowej kostki wchodzimy do wypełnionej światłem łazienki. Najważniejszy zastosowany element w pomieszczeniu, to szklany stelaż miski wiszącej. Stosując niepowszechne rozwiązanie nie ma w tym miejscu ciężkiej skrzynki obudowanej kafelkami. "Kocham swój dom" - powiedziała Pani domu.

   

  Proekt zdobył pierwszą nagrodę w konkursie "Dobrze Mieszkaj - Najlepszy Projekt" w Śląskiej edycji.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Gorzów Wielkopolski. wiosna Botticellego

  Projekt:

  wiosna Botticellego


  Typ wnętrza:

  Łazienki


  Lokalizacja:

  Gorzów Wielkopolski

  W świecie Boticellego wszyscy żyli blisko natury, zaś sezon „odnowy”, był postrzegany przez nich jako czas miłości i zalotów. We Florencji młodzi mężczyźni cięli kwitnące gałęzie drzew i przypinali je do drzwi kobiet, które darzyli uczuciem. Po lewej stronie tańczą trzy Gracje,

  Wybrałam taki obraz do wnętrza ponieważ pasuje do właścicieli. Jest pełen dostojności, bujnej kolorystyki i dotyczy wiosny jako rodzącej się do życia natury.
  Obraz odrodzenia , miłości i tętniącego życia, czego życzę im z całego serca :).

  NIebawem pojawią się zdjęcia z realizacji.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Będzin. Wśród zieleni

  Projekt:

  Wśród zieleni


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Będzin

  Wyjątkowa współpraca, długa, z różnymi perypetiami po drodze ale będzie mi brakowało wizyt na budowie.

  Głównym motywem przewijającym się we wnętrzach jest zieleń w różnych postaciach - ożywionej i nieożywionej, naturalnej i sztucznej oraz po prostu w postaci koloru.

  Punktem wyjścia do projektu wnętrz była zieleń, ponieważ właściciele posiadali już sporą ilość roślin doniczkowych  i już w projekcie trzeba było przewidzieć dla nich miejsce.


  Wchodząc do domu w wiatrołapie mamy zapowiedź tego co będzie dalej. Ściana pokryta fototapetą z motywami roślinnymi od Double Room skrywa drzwi bezpośrednio prowadzące do kuchni. Naprzeciwko  pojemna szafa z tapicerowanym siedziskiem w kolorze brudnej zieleni. Przez czarne drzwi przechodzimy do części dziennej i pierwsze co widzimy są schody na piętro z czarną balustradą wykonaną ze stalowej siatki. Kolejną zieleń jaką możemy zobaczyć po wejściu do strefy dziennej jest sofa, płytki za wolnostojącym kominkiem i rośliny doniczkowe.  Wysoki salon wymagał nie tylko oświetlenia górnego pod wysokim dachem ale również na ścianie jako dyskretniejsze i oświetlające jedynie miejsce przy sofie. Sufit nad stołem jadalnianym i kuchnią został pozostawiony oryginalnie betonowy. Taka decyzja wymaga wcześniejszego ustalenia i zaprojektowania oświetlenia. Kuchnia ma głęboką fornirowana szafę kuchenną oraz szafki stojące z frontami w kolorze czarnym z powłoką velvet oraz czarnym granitowym blatem. Płytki na ścianie zostały dobrane kolorystycznie do sufitu, a na fragmencie ściany między szafkami stojącymi i szafą kuchenną mamy znowu ten sam motyw na fototapecie jak w wiatrołapie. Na całości parteru wybraliśmy panele winylowe w kolorze postarzanego kasztanowca. W kuchni również jest winyl ale w innym wydaniu. Wzór w kształcie rombów jest w trzech kolorach dzięki czemu nabiera iluzji głębi. Fornirowana szafa w kuchni przechodzi dalej na ścianę żeby od strony salonu zamienić się w otwarte półki okalające drzwi do wiatrołapu.


  Na parterze są dwie łazienki, które wykończone są tymi samymi płytkami jednak jedna z nich jest bardziej czarna, a druga bardziej biała. Białe wielkoformatowe płytki z czarnymi smugami wypełniają ściany i podłogi obu łazienek. W mniejszej mamy przewagę koloru czarnego ponieważ cześć ścian pomalowana jest na czarno, czarne drzwi też robią swoje. Dopełnieniem są czarne oprawy oświetleniowe, armatura, szafka oraz postument umywalki. W drugiej łazience, większej mieszczącej się przy sypialni z przewagą białego koloru jest odwrotnie i armatura, oprawy oświetleniowe oraz drzwi i zabudowa meblowa jest biała.


  W sypialni najbardziej udała się forma wezgłowia, która powstała przez przypadek i w ostatniej chwili. Plan był inny ale to jest przykład, że problemy rodzą nowe możliwości i nowe pomysły. Pomysłów dzięki temu projektowi mam dużo więcej. Za łóżkiem mamy cztery panele o różnych kształtach tworzących całość. Za ścianą pokrytą fototapetą mamy ukryte wejście do łazienki.


  Na poddaszu mieści się ostatnia łazienka, gdzie znowu jest tą samą tapeta, która pojawia się na parterze.


  Za nim dotrzemy do łazienki musimy przejść klatką schodową na piętro przez czarny korytarz. Wszystkie ściany począwszy od parteru, gdzie zaczynają się schody wykończone są winylową tapetą z delikatnym ryflowaniem. 


  MORE
 • Projekt wnętrza. . zajob

  Projekt:

  zajob


  Typ wnętrza:

  Produkt


  Lokalizacja:

  Projekt tapety ściennej do wykańczania różnych powierzchni.

  Wzór może znaleźć się na ścianie ale też na meblach.

  MORE
 • Projekt wnętrza. Gliwice. Zielono niebieski

  Projekt:

  Zielono niebieski


  Typ wnętrza:

  Domy


  Lokalizacja:

  Gliwice

  Projekt wnętrz domu w Gliwicach
  MORE