Dom na Jurze autorzy Joanna Ochota , Janusz OchotaGłowna i chyba jedyna trasa  od strony aglomeracji w kierunku Ogrodzieńca prowadzi przez krętą drogę przy której na skałkach znajduje się punt widokowy. W tym miejscu już co jakiś czas mijamy jurajski wapień i im dalej tym więcej takich skałek.

Stare zabudowania w tej okolicy, budowane są częściowo lub w całości z miejscowego kamienia. Na działce przeznaczonej pod nowy dom też zastaliśmy taki z  białego kamienia.

Projekt domu powinien wpasować się do wiejskiego charakteru. Bryła musiała idealnie pasować do otaczającego ją krajobrazu zarówno wsi jak i warunków przyrodniczych.
Nie da się ukryć, że inspiracją były formy zabudowań wiejskich, gdzie część mieszkalna łączyła się z zabudowaniami gospodarczymi. Bryła budynku składa się z dwóch części - strefy dziennej z kuchnią i wysokim salonem oraz strefy prywatnej przechodzącej na froncie w garaż dwustanowiskowy.


Pokoje w strefie prywatnej posiadają swoje łazienki i w każdym jest antresola. Reszta poddasza, to dodatkowy pokój na garażem i pomieszczenie przeznaczone na saunę.

Planowane wykończenie elewacji przewiduje kamień na mniejszej i drewno na większej części budynku. Rysunki przedstawiają dwie alternatywne rozwiązania dachu ponieważ inwestorom zależało na możliwości wyjścia na zewnątrz z pomieszczenia sauny.