W ramach krakowskich spotkań odbyło się rozstrzygnięcie konkursu, którego przedmiotem była aranżacja ażurowego sześcianu, inspirowana stylem kreacji znanego/wybranego projektanta.

Moja propozycja na aranżację jest wariacją na temat projektantki Vivienne Westwood. Brytyjska projektantka mody fascynuje mnie jako twórca i jako człowiek. Mimo swojego wieku pozostaje w niej młodzieńczy bunt tak bliski mojej osobie. Angażuje się w sprawy polityczne, a aktualne tematy swoich przemyśleń przerzuca na modę, np. projektując koszulki.

Vivienne lubi tworzyć kreacje bezpośrednio na modelkach, łączy ze sobą materiały, które wydają się do siebie nie pasować, tkaniny układa według swojej fantazji a nie kroju, dzieki czemu powstają wyjątkowe stroje. Zaczynając od mody ulicznej,gdzie królowały dżinsy nabijane ćwiekami z biegiem czasu jej moda stała się bardziej wyrafinowana ale nie pozbawiona odrobiny szaleństwa.

Postanowiłam własnoręcznie uszyć kostium, czy też ubranie dla sześcianu, który był przedmiotem konkursu. Spośród 50 prac wybrano 5 w tym moją, które zostały zaprezentowane na Krakowskich Spotkaniach z Dizajnem - Zaprojektowani.
Główna idea, czyli aranżacja przestrzeni z przeznaczeniem na wypoczynek i relaks moim zdaniem została spełniona wyjątkowo :), głównie przez gości odwiedzających nie tylko same targi ale też moją kostkę.

Konkurs Zaprojektowani